SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
BARDZO DOBRY WYSTĘP SIEDEMNASTOLATKÓW W TORUNIU18.11.2007, 16:43
Rozegrany wczoraj w Toruniu Puchar Polski Juniorów był bardzo udany dla zawodniczek i zawodników Sietomu AZS-AWFiS Gdańsk. Szczególne powody do zadowolenia ma trener Adam Kaszubowski, którego podopieczne zajęły trzy czołowe lokaty w turnieju! Najlepszą w trzecich w sezonie 2007/2008 zawodach siedemnastolatków okazała się Iwona Olbromska, która w finale pokonała Barbarę Jędrzejewską. Na trzecim miejscu uplasowała się natomiast Dagmara Toboła. W czołowej czwórce turnieju chłopców znalazło się z kolei dwóch zawodników kierowanych przez trenera Łukasza Szymańskiego. Do finału dotarł aktualny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej – Michał Kryczało. Niestety w pojedynku o pierwsze miejsce uległ on swojemu najgroźniejszemu rywalowi, liderowi klasyfikacji juniorów – Maciejowi Włoskowi z Budowlanych Toruń. Kryczało w walce o finał pokonał swojego klubowego kolegę – Piotra Jandę.

Wyniki:

Floret dziewcząt:

Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Dominika Kurowska (Wrocławianie) 15:7;
Barbara Jędrzejewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Dagmara Małsowska (AZS AWF Poznań) 12:6;
Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Karolina Biernat (D'Artagnan Ursynów) 15:8;
Anna Szczygioł (UKS Floret Ruda Śląska) - Agnieszka Kajka (D'Artagnan Ursynów) 15:10;

Olbromska - Toboła 12:11;
Jędrzejewska - Szczygioł 7:6;

Olbromska - Jędrzejewska 15:10;

1. Iwona Olbromska
2. Barbara Jędrzejewska
3. Dagmara Toboła (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Anna Szczygioł (UKS Floret Ruda Śląska)
5. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
6. Dagmara Małsowska (AZS AWF Poznań)
7. Karolina Biernat
8. Agnieszka Kajka (obie D'Artagnan Ursynów)
..................................................................................................................
11. Katarzyna Gutowska
14. Zuzanna Sobczak
20. Natalia Gołębiowska (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 69 zawodniczek

Floret chłopców:

Maciej Włosek (Budowlani Toruń) - Damian Koper (AZS AWF Poznań) 15:7;
Michał Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Mateusz Ulanowski (AZS AWF Warszawa) 15:9;
Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Krzysztof Czerwiński (AZS AWF Warszawa) 15:10;
Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) - Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin) 15:8;

Włosek - Basiński 15:5;
Kryczało - Janda 15:9;

Włosek - Kryczało 15:10