SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
MAMY ZŁOTO!!!07.10.2007, 19:12
Po pasjonującym i zaciętym meczu finałowym z Rosjankami polskie florecistki walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Katarzyna Kryczało oraz Małgorzata Wojtkowiak (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) zdobyły w Petersburgu drużynowe mistrzostwo świata!!! Tak, Polki sięgnęły po złoty medal!!!
Wszystko rozstrzygnęło się w dogrywce, kiedy to liderka polskiej drużyny - Sylwia Gruchała - trafiła swą przeciwniczkę - Jewgienię Łamonową - długim natarciem wykonanym zaraz po komendzie "naprzód". Rosjanka była kompletnie zaskoczona, tym bardziej, że to Sylwia wylosowała priorytet. Teoretycznie więc to jej przeciwniczka powinna była atakować. Zanim jednak do tego doszło, na planszy centralnej Petersburskiej SKK odbył się prawdziwy dreszczowiec. Polka prowadziła już bowiem 24:21 na trzydzieści sekund przed końcem walki. Łamonowa zdołała jednakże zniwelować stratę do zaledwie jednego trafienia. Na kilkanaście sekund przed końcem pojedynku gdańszczanka nie usłyszała komendy sędziego wznawiającej walkę i nieprzepisowo ją przerwała, za co została ukarana żółtą kartką. Czas uciekał, a Rosjanka zaciekle dążyła do wyrównania spychając Sylwię na koniec planszy. Na sześć sekund przed upływem czasu Polka znów nie dosłyszała "naprzód" i ponownie przerwała walkę. Egipski sędzia był jednak konsekwentny i ukarał naszą zawodniczkę karnym trafieniem! Na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy 25:25. Po tej akcji zawodniczki przeczekały do końca rundy, koncentrując się już na dogrywce. Jak było dalej już wiemy, ale warto zwrócić uwagę na to jak dużą odpornością psychiczną wykazała się Sylwia, która była już tak blisko rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść w regulaminowym czasie. Ogromne brawa za fantastyczną postawę należą się jednak całemu zespołowi! Dziewczyny biły się świetnie, nie dając po sobie poznać, że robi na nich wrażenie walka z obrończyniami tytułu na ich własnym terenie przy żywiołowo dopingującej Rosjanki licznie przybyłej publiczności. Prowadzący drużynę fechmistrz Tadeusz Pagiński na pewno jest bardzo szczęśliwy, tym bardziej, że już miejsce w finale MŚ gwarantowało Polkom awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie!
Dużą niespodzianką jest brązowy medal zdobyty przez Japonki, które w 1/4 finału pokonały liderki klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata - Włoszki. W meczu o brąz zwyciężyły ponadto świetnie walczące w turnieju indywidualnym Węgierki.


Wyniki:

Ćwierćfinały:
Polska - Chiny 45:42;
Rosja - Rumunia 39:16;
Japonia - Włochy 17:16;
Węgry - Niemcy 31:30;

Półfinały:
Polska - Japonia 27:21;
Rosja - Węgry 29:23;

Finał:
Polska - Rosja 26:25

Mecz o 3 miejsce:
Japonia - Węgry 33:31

Kolejność:

1. Polska
2. Rosja
3. Japonia
4. Węgry
5. Włochy
6. Rumunia
7. Niemcy
8. Chiny


Startowało 18 drużyn

Inne mecze Polek:
1/8: Polska - Kanada 45:25Kawka
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki