SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
TURNIEJ DRUŻYNOWY MŚ - TRZECI Z RZĘDU TYTUŁ DLA FRANCJI06.10.2007, 15:15
Dziś o godzinie 6:30 polskiego czasu rozpoczął się w Petersburgu drużynowy turniej Mistrzostw Świata we florecie mężczyzn. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak po godz. 10:00, kiedy turniej wszedł w fazę ćwierćfinałową. Polacy, którzy w 1/8 finału gładko pokonali Wielką Brytanię, stanęli naprzeciw dwukrotnych mistrzów świata - Francuzów. Niespodzianki nie było, biało-czerwoni przegrali ten mecz i pozostało im walczyć o miejsca 5-8. Francuzi tymczasem pewnie zmierzali po trzeci tytuł z rzędu. W finale, tak jak przed rokiem, zmierzyli się z Niemcami, których gładko pokonali wynikiem 45:32. Więcej trafień niż nasi zachodni sąsiedzi nie zadał dziś ekipie Francji nikt! Ich przewaga nad rywalami była zadziwiająca, tym bardziej, że indywidualnie Francuzi prezentowali się znacznie słabiej (najlepszy z nich - Erwan Le Pechoux - był piąty, a reszta znalazła się poza "16").
Ostatnia medalowa szansa spoczywa w rękach florecistek, które zawody drużynowe rozegrają w niedzielę.