SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
PRZEZ GANDAWĘ DO PEKINU29.06.2007, 16:06
W czwartek 28 czerwca 2007 r. w Sali Senackiej gdańskiej AWFiS odbyła się konferencja prasowa. Dotyczyła ona wyjazdu trenerów i zawodników klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk powołanych do reprezentacji Polski na odbywające się w Gandawie w dniach 2-7.07.2007 r. Mistrzostwa Europy w szermierce. Kierowana przez fechmistrza Tadeusza Pagińskiego ekipa florecistek w całości składa się z zawodniczek Sietomu. Do Belgii pojadą: Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak i Katarzyna Kryczało. Rezerwową jest inna gdańszczanka – Magdalena Knop. W składzie zabrakło kapitan polskiej drużyny – Anny Rybickiej, która z powodu poważnego urazu kolana na mistrzostwa pojechać nie może. Ania, która również była obecna na konferencji, tłumaczyła, że czeka w tej chwili na operację. Odbędzie się ona w połowie lipca. Podczas nieobecności „Ryby” obowiązki kapitana przejmie Sylwia Gruchała. Sylwia, życząc swojej koleżance szybkiego powrotu do zdrowia, wyraziła jednocześnie nadzieję, że tylko tymczasowo będzie pełnić jej funkcję. Zapowiedziała także, że cała drużyna będzie walczyć o najwyższe cele i da z siebie wszystko, aby to osiągnąć. Przypomnijmy, że od tego sezonu Mistrzostwa Europy zaliczane są do rankingu światowego, na podstawie którego uzyskuje się kwalifikację na odbywające się w przyszłym roku Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
Z myślą o kwalifikacji na igrzyska jedzie do Gandawy również Radosław Glonek (Sietom). Oprócz niego, fechmistrz Stanisław Szymański powołał do reprezentacji Sławomira Mocka (IKS Leszno), Tomasza Ciepłego (AZS-AWF Poznań) oraz Michała Majewskiego (AZS-AWF Warszawa). Rezerwowym został klubowy kolega Radka - Wojciech Szuchnicki.

Wszystkim jadącym do Belgii zawodnikom i trenerom życzymy połamania kling i czekamy na medale!
Program zawodów floretowych:


PONIEDZIAŁEK 2.07.2007


FLORET KOBIET IND. 9:45 eliminacje 18:00 finał


WTOREK 3.07.2007


FLORET MĘŻCZYZN IND. 10:45 eliminacje 18:00 finał


CZWARTEK 5.07.2007


FLORET KOBIET DRUŻ. 10:15 eliminacje 18:00 finał


PIĄTEK 6.07.2007

FLORET MĘŻCZYZN DRUŻ. 8:15 eliminacje 18:00 finał

Paweł Kawiecki
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki