SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
FLORECIŚCI TUŻ ZA PODIUM W SZANGHAJU14.05.2007, 13:35
W niedzielę w Szanghaju odbył się drużynowy Puchar Świata we florecie mężczyzn. Kierowana przez fechmistrza Stanisława Szymańskiego reprezentacja Polski walcząca w składzie: Sławomir Mocek (IKS Leszno), Radosław Glonek i Wojciech Szuchnicki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) zaledwie jednym trafieniem uległa w półfinale późniejszym triumfatorom turnieju, aktualnym mistrzom świata – Francuzom. W meczu o trzecie miejsce Polacy przegrali z Włochami i ostatecznie zajęli czwartą pozycję.
Pragniemy jeszcze powrócić do naszej sobotniej relacji z turnieju indywidualnego. Otóż napisaliśmy w niej (kierując się oficjalnymi wynikami), iż Richard Kruse został wykluczony z zawodów, wskutek czego Sławomir Mocek zajął 16, a nie 17 miejsce. Później okazało się, że nazwisko Brytyjczyka figuruje jednak na 16 pozycji listy końcowej turnieju. Domyślamy się, iż federacja brytyjska złożyła protest, gdyż w myśl obowiązujących przepisów nie można wykluczyć zawodnika z zawodów, gdy ten z powodów zdrowotnych przerywa walkę (a tak właśnie było w tym przypadku). Ostatecznie przywrócono Kruse’owi 16 pozycję, a Mocka sklasyfikowano tuż za nim.


Wyniki turnieju drużynowego:

Ćwierćfinały:
Francja – Rosja 45:34, Niemcy – Chiny 44:42, Włochy – USA 45:34, Polska – Japonia 45:27;

Półfinały:
Francja – Polska 45:44, Niemcy – Włochy 38:35;

Finał:
Francja – Niemcy 45:24;

Mecz o 3 miejsce:
Włochy – Polska 45:37

W 1/8 finału Polska pokonała Węgry 45:36

Kolejność:
1. Francja
2. Niemcy
3. Włochy
4. Polska
5. Chiny
6. Japonia
7. Rosja
8. USA

Startowało 15 drużyn


Paweł Kawiecki

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki