SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
CHALLENGE WRATISLAVIA30.03.2007, 16:45
W dniach 24 i 25 marca we Wrocławiu odbył się „Challenge Wratislavia” – międzynarodowy turniej szermierczy we florecie, który na starcie zgromadził aż 368 chłopców oraz 288 dziewcząt z 11 krajów w trzech kategoriach wiekowych. Wśród młodzików znakomicie spisał się Krystian Gryglewski (UKS Atena Gdańsk, trener Longin Szmit), który zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce w kategorii dzieci zajęła natomiast Karolina Kućko (UKS Atena Gdańsk, trener Longin Szmit).


Wyniki:

Dziewczęta:

Dzieci (10-11 lat):

1. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
2. Nora Szabo (Węgry)
3. Karolina Kućko (UKS Atena Gdańsk)
Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
5. Maria Vetulani (Warta Poznań)
6. Sabina Sandorova (Słowacja)
7. Stephany Szikelova (Słowacja)
8. Wiktoria Rezmer (UKS de La Salle Gdańsk)
........................................................................
10. Magdalena Drapella
11. Dominika Piętka
17. Melania Lipińska
25. Julia Wąsowicz (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 90 zawodniczek


Młodziczki (12-13 lat):

1. Fruzsina Golya
2. Szonja Szalai
3. Dorottya Szabo (wszystkie Węgry)
Anna Wiśniewska (Budowlani Toruń)
5. Zuzana Bukackova (Czechy)
6. Alex Craig (Wielka Brytania)
7. Jagoda Witkowska (AZS-AWF Poznań)
8. Michala Cellerova (Słowacja)
....................................................................
9. Agata Wyganowska
11. Karolina Pachucka
13. Natalia Gołębiowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
18. Barbara Wasilewska
27. Natalia Wośko (obie UKS de La Salle Gdańsk)
32. Marta Długokęcka (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 125 zawodniczek


Juniorki Młodsze (14-15 lat):

1. Fanny Biro (Węgry)
2. Sylwia Mkuś (Wrocławianie)
3. Marta Hausman
Patrycja Sarnowska (obie Budowlani Toruń)
5. Dagmara Masłowska (AZS-AWF Poznań)
6. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
7. Kriszta Szalai (Węgry)
8. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
..........................................................
18. Zuzanna Sobczak
25. Joanna Szypułowska (obie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

Startowały 73 zawodniczki



Chłopcy:

Dzieci:

1. Bjorn-Erik Weiner
2. Dominik Stienhenser (obaj Niemcy)
3. Adam Dobrota (Słowacja)
Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
5. Maciej Miętki (Polonia Leszno)
6. Michał Sidorowicz (Kolejarz Wrocław)
7. Davis Lapins (Łotwa)
8. Szczepan Lewandowski (IKS Warszawa)
.................................................................
26. Jakub Sularz
32. Amadeusz Skrzypkowski (obaj UKS Atena Gdańsk)

Startowało 99 zawodników


Młodzicy:

1. Dorian Guin (Francja)
2. Krystian Gryglewski (UKS Atena Gdańsk)
3. Alex Choupenitch (Czechy)
Aleksander Piwowarow (Rosja)
5. Łukasz Banaszak (AZS-AWF Poznań)
6. Tamas Mosa (Węgry)
7. Aleksiej Walerow (Rosja)
8. Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
.....................................................................
21. Michał Siess
26. Szymon Szewczyk (obaj UKS Atena Gdańsk)
Startowało 149 zawodników


Juniorzy Młodsi:

1. Damian Koper (AZS-AWF Poznań)
2. Wołodymir Stadnyk (Ukraina)
3. Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
Gabor Nemeth (Węgry)
5. Andriej Strunin (Rosja)
6. Jordan Favre-Bully (Francja)
7. Mykoła Kardasz (Ukraina)
8. Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)

Startowało 120 zawodników.


„Challenge Wratislavia” był jednocześnie trzecim i ostatnim turniejem klasyfikacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (kat. do lat 15), która odbędzie się w Opolu w dniach: 30.04-5.05.2007 r. Prawo startu w OOM uzyskali zawodnicy zajmujący miejsce od 1 do 48 w klasyfikacji generalnej. Spośród gdańszczan przepustki do Opola uzyskali:

1. Mateusz Knitter
2. Jakub Wiśniewski
3. Ksawery Nowosielski
4. Sebastian Füllbrandt (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
5. Filip Franceson (UKS Atena Gdańsk)
6. Daniel Darna
7. Mariusz Chrzanowski (obaj Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
8. Aleksander Antoszak (UKS Atena Gdańsk)

oraz:

1. Joanna Szyppułowska
2. Zuzanna Sobczak
3. Jagoda Pietruszewska
4. Anna Masa
5. Laura Lewańczyk
6. Anna Korneluk (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
7. Hanna Żmijewska
8. Aleksandra Romanowska (obie UKS Atena Gdańsk)


Do konkurencji drużynowej zakwalifikowało się łącznie 5 zespołów z Gdańska: trzy we florecie chłopców (dwie drużyny Sietomu i jedna UKS-u Atena) oraz dwie we florecie dziewcząt (obie ze Sietomu).



Paweł Kawiecki



DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki