SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
"LIDZBAR" I "OSMAN" NAJLEPSI Z POLAKÓW PODCZAS PŚ W NIEMCZECH18.12.2006, 01:35
W sobotę w Bochum odbył się "Stadtwerkepokal" - młodzieżowy (kat. do lat 20) Puchar Świata we florecie kobiet. Anna Lidzbarska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Grzegorz Supeł), zajmując 10 lokatę, okazała się najlepszą Polką w turnieju. W całych zawodach najlepiej walczyła zaś, brązowa medalistka niedawnych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, Rosjanka Łarysa Korobeinikowa.
Dzień później, w innym niemieckim mieście - Burgsteinfurcie odbył się również młodzieżowy Puchar Świata, tyle że we florecie mężczyzn. Najlepszym Polakiem w 31 turnieju "Steinfurter Schloss" okazał się klubowy kolega Ani - Paweł Osmański (trener Łukasz Szymański), który zajął 12 miejsce. Zawody florecistów zdominowali Francuzi, którzy obsadzili trzy czołowe lokaty i aż sześć miejsc w finałowej ósemce.


Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały:
Łarysa Korobeinikowa - Tatiana Miasnikowa (obie Rosja) 15:6, Sandra Bingenheimer (Niemcy) - Marina Bolis (Włochy) 15:8, Julia Raszidowa - Wiktoria Kozyriewa (obie Rosja) 13:10, Viola Haenlein - Theresa-Irina Arnaudov (obie Niemcy) 15:13;

Półfinały:
Korobeinikowa - Haenlein 15:13, Bingenheimer - Raszidowa 15:11;

Finał:
Korobeinikowa - Bingenheimer 15:6.

Kolejność:

1. Łarysa Korobeinikowa (Rosja)
2. Sandra Bingenheimer (Niemcy)
3. Viola Haenlein (Niemcy)
3. Julia Raszidowa (Rosja)
5. Wiktoria Kozyriewa (Rosja)
6. Marina Bolis (Włochy)
7. Theresa-Irina Arnaudov (Niemcy)
8. Tatiana Miasnikowa (Rosja)
......................................................................................
10. Anna Lidzbarska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
20. Marta Pazik (AZS AWF Poznań)
23. Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
28. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń)
29. Małgorzata Susfał (D'Artagnan Warszawa)
38. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
45. Katarzyna Pawełczyk (Wrocławianie)
46. Hanna Łyczbińska (, Budowlani Toruń)
48. Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa)
63. Aleksnadra Breś (AZS AWF Warszawa)
74. Emilia Rygielska (Budowlani Toruń)
93. Agnieszka Purowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)


Walki Polek:

Anna Lidzbarska: 1/64 - wolny los, 1/32 - Christiane Scharf (Niemcy) 15:12, 1/16 - Maeva Roulin (Francja) 15:11, 1/8 - Theresa-Irina Arnaudov (Niemcy) 7:15;

Marta Pazik: 1/64 - wolny los, 1/32 - Katia Kliewer (Niemcy) 8:6, 1/16 - Marina Bolis (Włochy) 7:15;

Justyna Anuszewska: 1/64 - wolny los, 1/32 - Nicole Ross (USA) 15:13, 1/16 - Djinn Geurts (Holandia) 4:15;

Marta Łyczbińska: 1/64 - wolny los, 1/32 - Felicitas Peetz (Niemcy) 15:7, 1/16 - Krystyna Nowalińska (Rosja) 6:15;

Małgorzata Susfał : 1/64 - Susanne Poullen (Niemcy) 15:10, 1/32 - Martyna Synoradzka 15:11, 1/16 - Inna Derigłazowa (Rosja) 6:10;

Katarzyna Pawełczyk: 1/64 - wolny los, 1/32 - Elena Marrucci (Włochy) 6:15;

Hanna Łyczbińska: 1/64 - wolny los, 1/32 - Łarysa Korobeinikowa (Rosja) 3:15;

Natalia Rajczak: 1/64 - wolny los, 1/32 - Viola Haenlein (Niemcy) 4:15;

Aleksandra Breś: 1/64 - Darsie Malynn (USA) 15:10, 1/32 - Kamilla Gafurzianowa (Rosja) 1:15;

Emilia Rygielska: 1/64 - Stefanie Keichel (Niemcy) 4:15.


Startowało 105 florecistek



Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Hugo Brousse - Francois Papez (obaj Francja) 15:12, Thibault Sarda - Julien Mertine (obaj Francja) 15:1, Thomas Stanek (Niemcy) - Pierrick Saint Bonnet (Francja) 15:11, Ghislain Perrier (Francja) - Benjamin Cocriamont (Belgia) 15:8;

Półfinały:
Brousse - Perrier 15:13, Sarda - Stanek 14:10;

Finał:
Brousse - Sarda 15:10;


Kolejność:

1. Hugo Brousse
2. Thibault Sarda
3. Ghislain Perrier (wszyscy Francja)
Thomas Stanek (Niemcy)
5. Benjamin Cocriamont (Belgia)
6. Julien Mertine
7. Francois Papez
8. Pierrick Saint Bonnet (wszyscy Francja)
.....................................................................................
12. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
13. Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)
17. Tomasz Sinoracki (Budowlani Toruń)
27. Rafał Żelazko (Budowlani Toruń)
30. Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
59. Rafał Kaniecki (Budowlani Toruń)
67. Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa)
70. Antoni Barczuk (AZS AWF Warszawa)
75. Marcin Antos (AZS AWF Warszawa)
80. Michał Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
87. Stefan Roszkowski (AZS AWF Warszawa)
97. Mikołaj Smura (AZS AWF Poznań)


Walki Polaków:

Paweł Osmański: 1/64 - wolny los, 1/32 - Michal Horvath (Słowacja) 15:9, 1/16 - Dean Williams (Australia) 15:4, 1/8 - Thomas Stanek (Niemcy) 8:15;

Michał Przybysławski: 1/64 - wolny los, 1/32 - Borys Pagijew (Mołdawia) 15:9, 1/16 - Tomasz Sinoracki 15:5, 1/8 - Francois Papez (Francja) 10:15;

Tomasz Sinoracki: 1/64 - wolny los, 1/32 - Yoram Schippers (Holandia) 15:10, 1/16 - Michał Przybysławski 5:15;

Rafał Żelazko: 1/64 - wolny los, 1/32 - Florian Reichert (Niemcy) 15:8, 1/16 - Thibault Sarda (Francja) 6:15;

Tomasz Gmerek: 1/64 - wolny los, 1/32 - Nicolas-Guy Kunz (Szwajcaria) 15:10, 1/16 - Benjamin Cocriamont (Belgia) 7:15

Rafał Kaniecki: 1/64 - Antoni Barczuk 15:13, - Johann Gustinelli (Niemcy) 11:15;

Bartosz Łukowski: 1/64 - Janek Loebl (Niemcy) 10:15

Marcin Antos: 1/64 - Yoram Schippers (Holandia) 14:15

Michał Kryczało: 1/64 - Friedrich Barsch (Niemcy) 9:15

Stefan Roszkowski: 1/64 - Sven-Nicklas Rick (Niemcy) 14:15

Antoni Barczuk: 1/64 - Rafał Kaniecki 13:15.


Startowało 112 zawodników.


DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki