SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
FLORET MĘŻCZYZN WYPADŁ Z PROGRAMU IGRZYSK!!!09.04.2006, 00:05
W przeddzień odbywających się w Korei Południowej Mistrzostw Świata Młodzieżowców i Juniorów w szermierce odbył się Kongres Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE). Zapadła na nim bardzo ważna decyzja. Florecistki na pewno będą z niej zadowolone, floreciści przeciwnie - łagodnie mówiąc, nie mają teraz zbyt wielu powodów do radości.
Na wspomnianym Kongresie zadecydowano, bowiem, jakie dyscypliny wypadną z programu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Wybór padł właśnie na drużynowy turniej floretu mężczyzn oraz szpadę drużynową kobiet. Do programu igrzysk powraca natomiast "drużynówka" we florecie kobiet. Po raz pierwszy zobaczymy także w Pekinie drużynową szablę kobiet.
Całe zamieszanie wynika z tego, iż szabla w wykonaniu kobiet jest dyscypliną olimpijską dopiero od ostatnich Igrzysk. MKOL zgodził się na jej dodanie do programu Olimpiady, jednak pod warunkiem, że nie zwiększy się liczba konkurencji szermierczych rozgrywanych w trakcie Igrzysk (jest ich 10). Przed IO w Atenach FIE postanowiła więc, że szabla indywidualna kobiet odbędzie się w Atenach kosztem floretu drużynowego kobiet. Postanowiono także, że dyscypliny będą "wypadały" z programu naprzemiennie. Dlatego tym razem wybór padł na drużynowe turnieje floretu mężczyzn i szpady kobiet.
W Pekinie zobaczymy wobec tego:
- floret kobiet (ind. i druż.),
- szpadę mężczyzn (ind. i druż.),
- szablę mężczyzn (ind. i druż.),
- szablę kobiet (ind. i druż.),
- szpadę kobiet (ind.),
- floret mężczyzn (ind).


DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki