SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
"RYBA" SZÓSTA NA UNIWERSJADZIE17.08.2005, 11:45
Anna Rybicka zajęła szóste miejsce w idnywidualnym turnieju florecistek rozgrywanym w ramach XXIII Letniej Uniwersjady Izmir 2005. W ćwierćfinale musiała ona uznać wyższość Japonki Kanae Ikehaty. Wcześniej, w walce o wejście do "8" doszło do "siostrobójczego" pojedynku, w którym Ania pokonała inną reprezentantkę Sietomu AZS-AWFiS Gdańsk, Katarzynę Kryczało. Pozostałe dwie zawodniczki, czyli Magdalena Mroczkiewicz i Karolina Chlewińska, tak jak Kasia, zakończyły turniej w 1/8 finału. Zawody wygrała Koreanka Sun Hye Lee, która w finale pokonała liderkę światowego rankingu, Włoszkę Margheritę Granbassi. 19 sierpnia, w ostatnim dniu szermierczych zmagań na Uniwersjadzie, odbędzie turniej drużynowy florecistek. Pozostaje nam czekać i wierzyć, że dziewczyny zdobędą medal, czego gorąco im życzymy.

Wyniki turnieju:

Ćwierćfinały: Lee - Ilaria Salvatori (Włochy) 15:12; Granbassi - Na Ha Oh (Korea) 15:6; Julia Chakimowa (Rosja) - Elisa Di Francisca (Włochy) 15:3; Ikehata - Rybicka 9:3;

Walki Polek:

Anna Rybicka: 1/16 - Sayaka Suzuki (Japonia) 10:6; 1/8 - Katarzyna Kryczało 15:12; 1/4 - Kanae Ikehata 3:9;

Magdalena Mroczkiewicz: 1/16 - Wan Wen Su (Chiny) 14:9; 1/8 - Chakimowa 13:15;

Katarzyna Kryczało: 1/16 - Camille Datoo (Wielkia Brytania) 10:5; 1/8 - Rybicka 12:15;

Karolina Chlewińska: 1/16 - Adrienn Berta (Węgry) 11:10; 1/8 - Di Francisca 5:15