SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
MISTRZOSTWA EUROPY W ZALAEGERSZEG ZA NAMI07.07.2005, 11:55
Florecistki i floreciści Sietom AZS-AWFiS Gdańsk wrócili z Mistrzostw Europy w węgierskim Zalaegerszeg z jednym medalem. Zdobyła go niezawodna Sylwia Gruchała, która trzeci raz w karierze została indywidualną mistrzynią Europy!!!
Niestety w turnieju drużynowym Sylwia i jej koleżanki klubowe Ania Rybicka i Magda Mroczkiewicz, wspomagane przez Małgorzatę Wojtkowiak (Warta Poznań), a kierowane przez Fechmistrza Tadeusza Pagińskiego zajęły 4 miejsce, które jest wynikiem znaczenie poniżej oczekiwań, a przede wszystkim poniżej ich możliwości.
Floreciści, prowadzeni przez Fechmistrza Stanisława Szymańskiego występujący w składzie: Radosław Glonek, Krzysztof Pietrusiak, Paweł Kawiecki (wszyscy Sietom) i Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) w turnieju drużynowym również zajęli 4 miejsce, jednak w ich przypadku jest to przyzwoity rezultat, gdyż dla Radka, Marcina i Pawła był to debiut w Mistrzostwach Europy Seniorów.
W turnieju indywidualnym gdańscy floreciści nie powalczyli zbyt długo, solidarnie odpadając już w pierwszym pojedynku pucharowym, tj. w 1/32. Honoru ratował Zawada, który osiągnął życiowy wynik zajmując 7 miejsce.
W sumie Polacy zdobyli na tych mistrzostwach 6 medali, ale pierwszy raz w historii sięgnęli po 3 złota.
Niekwestionowanym bohaterem polskiej reprezentacji został się szpadzista Tomasz Motyka (AZS-AWF Wrocław), który okazał się najlepszy zarówno indywidualnie jak i w drużynie (z Robertem Andrzejukiem, Adamem Wierciochem i Krzysztofem Mikołajczakiem, pod wodzą trenera Marka Julczewskiego), zdobywając dwa złote medale!!!
Po brąz w turnieju indywidualnym sięgnęła szpadzistka Magdalena Grabowska, która dwa dni później wraz z koleżankami z drużyny (Danutą Dmowską, Olgą Cygan i Beatą Terebą) kierowanej przez trenera Janusza Wyszomirskiego zdobyła srebro.
Szósty, ostatni w tych mistrzostwach, medal (srebrny) zdobyła drużyna szablistów prowadzona przez trenera Tadeusza Pigułę, a występująca w składzie: Rafał Sznajder, Marcin Koniusz, Adam Skrodzki i Patryk Pałasz, którzy dopiero w finale musieli uznać wyższość Rosjan.

Przed naszą reprezentacją pozostał start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Lipsku w dniach 8-15.10.2005.