SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
GRUCHAŁA I SOCHA NAJLEPSZE W LAS VEGAS.19.06.2005, 09:42
Dziś nad ranem czasu polskiego w Las Vegas zakończyły się zawody Pucharu Świata florecistek i szablistek. Znakomicie spisały się Polki: brązowa medalistka olimpijska-Sylwia Gruchała oraz olimpijka – Aleksandra Socha. Obie zwyciężyły. Gruchała wygrała zawody w Nowym Jorku w 2003 roku. W bieżacym roku zawody z Nowego Jorku przeniesiono do Las Vegas.

Dziś Polki walczą w turnieju drużynowym florecistek i szablistek.

Floret kobiet:

Sylwia Gruchała wygrała zawody PŚ po raz siódmy w karierze. To pierwsze w bieżącym sezonie miejsce Gruchały na podium w PŚ. W 1/16 pokonała Valentinę Cipriani, z ktorą przegrała w bieżącym sezonie na zawodach w Tokio i Sankt Petersburgu. W 1/8 pokonała liderkę PŚ – Margheritę Granbassi.

Wyniki:

Półfinały: Sylwia Gruchała (Polska)-Jeakterina Juszewa (Rosja) 9:3, Mi Jung Seo (Korea) – Anja Mueller (Niemcy) 9:8

Walki Polek w turnieju głównym:

Sylwia Gruchała: 1/32- Marta Cammilletti (Włochy) 15:14, 1/16 – Valentina Cipriani (Włochy) 14:12, 1/8- Margherita Grambassi (Włochy) 15:10, ¼- Jana Ruzawina (Rosja) 15:11

Katarzyna Kryczało: 1/32 – Iris Zimmermann (USA) 15:14, 1/16- Edina Knapek (Węgry) 6:15

Małgorzata Wojtkowiak: 1/32 – Katja Waechter (Niemcy) 12:15

Magdalena Mroczkiewicz: 1/32 – Ilaria Salvatori (Włochy) 7:15

Anna Rybicka: 1/32 – Hyun Hee Nam (Korea) 11:12

Szabla Kobiet:

Po raz drugi w karierze w drugim kolejnym swoim starcie zawody wygrała Aleksandra Socha (miesiąc temu Socha wygrała zawody w Walkenraedt). Polka w walce o 1 miejsce pokonała faworytkę gospodarzy – mistrzynię olimpijską z Aten – Mariel Zagunis (USA).

Półfinały: Aleksandra Socha (Polska) – Anne-Lise Touya (Francja) 15:7, Mariel Zagunis (USA) – Gioia Marzocca (Włochy) 15:10

87.Katarzyna Karpińska

Aleksandra Socha: 1/32 – Ae Kyung Roh (Korea) 15:7, 1/16- Ilaria Bianco (Włochy) 15:8, 1/8- Julie Berengier (Francja) 15:10, ¼- Jekaterina Fiedorkona (Rosja) 15:10

Bogna Jóźwiak : 1/32– Gioia Marzocca (Włochy) 10:15

Irena Więckowska: 1/32 - Loreta Gulootta (Włochy) 10:15