SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
ŚWIETNA DYSPOZYCJA PAWŁA TRWA NADAL.22.11.2004, 15:48
W Toruniu, tydzień po Pucharze Polski Juniorów, odbył się w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski (kat. do lat 20) turniej „ O Puchar Zapolex-u” we florecie kobiet i mężczyzn. Honoru gdańszczan bronili Anna Lidzbarska (trener Robert Mrozowski i Paweł Osmański (trener Łukasz Szymański). Oboje dotarli do półfinałów. Na uznanie zasługuje przede wszystkim postawa Pawła, który mimo kontuzji stopy w dalszym ciągu utrzymuje formę na wysokim poziomie (tydzień temu był najlepszy w PP Juniorów). Do zadowolonych ze swojego występu na pewno nie należą Agnieszka Kulczycka i Andrzej Witkowski - nasi reprezentanci na niedawne Młodzieżowe ME. Andrzej dotarł do ćwierćfinału, Agnieszka natomiast swój występ zakończyła na 1/8 finału.



Wyniki:


Floret kobiet


Zwyciężyła aktualna młodzieżowa wicemistrzyni Europy – Agata Kantorska.


Ćwierćfinały: Agata Kantorska(Warta Poznań)-Daria Kasperek (D’Artagnan Warszawa) 15:10, Natalia Moskina (Białoruś) – Emilia Rygielska (Białoruś) 15:7, Anna Lidzbarska(Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Martyna Synoradzka (Warta Poznań) 15:13, Sylwia Kurowska (UKS Korona Wrocław) – Natalia Rajczak (D’Artagnaan Warszawa) 15:13

Półfinały: Kantorska- Lidzbarska 15:4, Moskina-Kurowska 15:7

Finał: Kantorska – Moskina 15:7



Kolejność:

1.Kantorska

2.Moskina

3.Lidzbarska i Kurowska

5.Rajczak

6.Rygielska

7.Synoradzka

8.Kasperek


Miejsca innych gdańszczanek:

14.Agnieszka Kulczycka

15.Joanna Sikora

24.Marta Kucińska

31.Justyna Anuszewska


Startowało 75 florecistek.



Ranking PZS w kat. młodziezowej:


1.Synoradzka 101 pkt

2.Kantorska 75

3.Lidzbarska 69

4.Kasperek 68

5.Matysik (AZS-AWF Warszawa) 54

6.Joanna Sikora (Sietom) 44





Floret mężczyzn:


W zawodach nie wziął udziału aktualny brązowy medalista Młodzieżowych ME – Stanisław de Bazelaire, który trenuje i studiuje we Francji.


Ćwierćfinały: Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) – Łukasz Wielkopolski (KSz Wrocławianie) 15:8, Tomasz Gmerek (KS Korona Wrocław) – Wojciech Naruszewicz (Sietom) 15:5, Paweł Osmański (Sietom) – Wojciech Mitygowski (Budowlani Toruń) 15:12, Rafał Kaniecki (Budowlani Toruń) – Andrzej Witkowski (Sietom) 15:11

Półfinały: Majewski-Osmański 15:11, Gmerek-Kaniecki 15:10

Finał: Majewski- Gmerek 15:13



Kolejność:

1. Majewski

2. Gmerek

3.Osmański i Kaniecki

5.Witkowski

6.Mitygowski

7.W. Naruszewicz

8.Wielkopolski



Miejsca innych gdańszczan:

10.Karol Naruszewicz

17.Konrad Pietrusiak

22.Dariusz Włodarczyk



Startowało 68 florecistów.



Ranking PZS w kat. młodzieżowej:

1.Majewski 75 pkt

2.Witkowski 66

3.Gmerek 53

4.Karol Naruszewicz (Sietom) i Osmański obaj po 52

6.Marcin Antos (Azs-AWF Warszawa) 50




DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki