SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
POWRÓT FLORECISTÓW NA PODIUM. NIESPODZIEWANY BRĄZ SZPADZISTEK. ME W KOPENHADZE.01.07.2004, 23:10
Kolejny wspaniały dzień sympatykom szermierki w kraju sprawili reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Kopenhadze. Oba startujące dziś zespoły zdobyły medale w rywalizacji drużynowej. Floreciści: Sławomir Mocek, Andrzej Witkowski, Tomasz Ciepły i Wojciech Szuchnicki sięgnęli po srebro ulegając w finale Rosji 19:45. Wcześniej podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego pokonali Hiszpanię 45:35 oraz mistrzów świata – Włochów 45:40. Natomiast szpadzistki: Magdalena Kumiet, Małgorzata Stroka, Beata Tereba i Barbara Ciszewska-Andrzejewska wywalczyły brąz po zwycięstwie nad Rumunią 45:30. Wcześniej zespół kierowany przez trenera Janusza Wyszomirskiego pokonał Włoszki 45:31, Estonię 45:34 i w półfinale uległ Rosji 26:45.