SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
SUKCES FLORECISTEK W KOLORZE BRĄZOWYM. DRUŻYNOWE MŚ W NOWYM JORKU.12.06.2004, 10:57
Trwa medalowa passa podopiecznych fechmistrza Tadeusza Pagińskiego. Dziś w nocy polskiego czasu w Nowym Jorku polskie florecistki: Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) i Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań) zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Polki w ¼ pokonały Japonię 45:22, w półfinale uległy Rumunkom 40:45, a w meczu o brąz były lepsze od Węgierek – 45:42. To 5 medal polskich florecistek w ciągu ostatnich 6 Drużynowych Mistrzostw Świata. Serdeczne gratulacje dla zawodniczek oraz trenerów: fechmistrza Tadeusza Pagińskiego, Longina Szmita, Roberta Mrozowskiego (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) i Pawła Kantorskiego (Warta Poznań).
Po trzech latach przerwy mistrzyniami świata zostały Włoszki, które w finale zdecydowanie pokonały Rumunki 45:28.