SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
WYGRALIŚMY Z POGODĄ. VI FESTYN RODZINNY "OD ATEN DO ATEN".11.05.2004, 15:37
Na terenach Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku odbył się VI Festyn Rodzinny, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Od Aten do Aten”. Organizatorami imprezy byli Dyrekcja i Rada Szkoły .

Gośćmi specjalnymi Festynu byli m.in. absolwenci wspomnianej szkoły-olimpijczycy: Anna Rybicka, Anna Sobczak, Agnieszka Szuchnicka -Wąsowicz, Katarzyna Felusiak-Zakrzewska, Cezary Siess, a także fechmistrz Tadeusz Pagiński , Jarosław Rodzewicz(wicemistrz olimpijski Atlanta 1996) oraz
Krystyna Krupa – dwukrotna medalistka olimpijska w siatkówce (Tokio 64 i Meksyk 68), Alicja Pęczak – trzykrotna olimpijka (Barcelona 92, Atlanta 96, Sydney 2000) w pływaniu, multimedalistka MŚ i ME oraz Igor Łuczak – olimpijczyk w pływaniu (Barcelona 92)


Festyn rozpoczął się od defilady

Festyn rozpoczął się od defilady klas, z których każda po kolei idąc prezentowała kolejne Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej od Aten 1896 do Sydney 2000.Ostatnia krocząca klasa niosła transparent z napiem „Ateny 2004”. Potem została wciągnieta flaga olimpijska, a następnie wzorowy uczeń i sportowiec – Michał Siess (klasa IIIa) przebiegł okrążenie bieżni z pochodnią, którą na tarasie szkolnym w obecności gości przekazał swojemu ojcu – Cezaremu Siessowi – wychowankowi szkoły i medaliście olimpijskiemu, który dokonał zapalenia znicza. Po czym dyrektor ZKPiG 26 – Jacek Mielewczyk dokonał oficjalnego otwarcia Festynu.

zapalenia znicza dokonał absolwent ZKPiG 26 i medalista olimpijski – Cezary Siess

Każdy z uczestników wzorem igrzysk otrzymał Kartę Akredytacyjną ze zdjęciem . Organizatorzy Festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży 15 stanowisk, gdzie należało poddać się próbom sprawnościowym. Fakt odbycia takiej próby był odnotowywany na specjalnej „Karcie uczestnika”. Wszystkie „Karty Uczestnika” z co najmniej 10 zaliczonymi próbami brały udział w losowaniu oryginalnych maskotek olimpijskich z igrzysk w Atlancie i Sydney.
W czasie Festynu znany gdański artysta-plastyk oraz autor kasiążek dla dzieci i o dzieciach – Wojciech Kołyszko prowadził warsztaty plastyczne pt „Śmieszna Strona Sportu”.

Podczas Festynu nastapiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą miniekspozycję przygotowaną przez klasy nt. wybranych Igrzysk Olimpijskich. Zdaniem komisji w składzie: p.Jadwiga Stawska- Wizytator Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz zaproszeni olimpijczycy na wyróżnienie zasłużyły zwłaszcza: klasa IIa (prezentowała IO Los Angeles 1984), Ic (prezentowała IO Paryż 1924) i IV d (prezentowała IO Ateny 2004). Wyróżnione klasy otrzymają od szkolnej Rady Rodziców dofinasowanie do klasowej wycieczki.
Ponadto najlepsza w konkursie plastycznym „Narysuj ulubioną dyscyplinę sportu) dla klas I-III szk. podstawowej była Asia Filipczuk (klasa IIIa). W konkursie na najładniejszy projekt medalu olimpijskiego z gliny zwyciężył Robert Gajda (klasa I Gimnazjum)., a w konkursie literackim Marta Toboła (klasa IIa)
Wart też odnotować bardzo duże zainteresowanie dzieci i młodziezy przybyłymi olimpijczykami, do których po autografy ustawiały się kolejki osób .


pożegnalne zdjęcie organizatorów, rodziców, sponsorów

DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki