SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
3 ZWYCIĘSTWA GOSPODARZY W GDAŃSKIEJ KUŹNI.31.05.2015, 18:24
Wczoraj i dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się XII edycja „Gdańskiej Kuźni”, czyli Otwarte Mistrzostwa ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Patronem Sportowym zawodów jest Magdalena Mroczkiewicz – Koletsos, ps. sportowy „Mrówa”, wicemistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata we florecie, absolwentka GSF-u. Stąd zwyczaj, że najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymuje specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka".

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej dziewcząt, w najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat) zwyciężyła Marta Mech z UKS Atena Gdańsk, która w finale pokonała klubową koleżankę Julię Lidzbarską (trenerem obydwu jest Konrad Pietrusiak), a na 3 miejscu uplasowała się Aleksandra Jeglińska z UKS de La Salle (trener Jarosław Mojski). W kategorii dzieci na podium znalazły się trzy gdańszczanki: na 2 miejscu Maja Szatarska (trener Longin Szmit) oraz na 3m. Amelia Olszewska (trener Konrad Pietrusiak) i Daniela Szpejna (de la Salle – trener Jarosław Mojski).


Dziś, podczas turnieju florecistów Gdańszczanie zwyciężyli wśród młodzików- Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski) oraz dzieci – Oskar Mach (trener Paweł Papużyński). 3 miejsca zajęli : Wojciech Polidowski (trener Andrzej Witkowski) oraz Jakub Cierluk i Patryk Martyniak (trenerem obu jest Krzysztof Walka).


Sobotnie finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami, gdyż odbyło się tradycyjne pasowanie 46 uczniów ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – Jacek Mielewczyk wraz z wychowawczyniami Agnieszką Kasków i Magdaleną Walicką oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – Konradem Pietrusiakiem i Pawłem Papużyńskim. Trzeci trener tej grupy – Katarzyna Zakrzewska z powodów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w uroczystości .

Łącznie w XII Gdańskiej Kuźni, wystartowało 273 młodych florecistek i florecistów.



Wyniki:


Dzieci (10-11 lat):

Dziewczęta:

1. Karolina Żurawska (Budowlani Toruń)

2. Maja Szatarska

3. Amelia Olszewska (obie UKS Atena Gdańsk) i Daniela Szpejna (UKS de La Salle Gdańsk)

.............................................................................................................

8. Paulina Michałek

9. Karolina Lewandowska

10. Karolina Fudała

11. Lena Piątkowska

15. Zuzanna Cisowska

16. Paulina Gerasik (wszystkie Atena)

Startowało 60 zawodniczek.



Chłopcy:

1. Oskar Mach (UKS Atena Gdańsk)

2. Piotr Sowa (Kolejarz Wrocław)

3. Mateusz Jurczak (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa) i Mikołaj Olszewski (Budowlani Toruń)

............................................................................

10. Tomasz Gorczyca

14. Łukasz Kulpaczyński

16. Jakub Kotek (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 33 zawodników



Młodzicy (12-13 lat):

Dziewczęta:

1. Jekaterina Solodkiha (Łotwa)

2. Zofia Brzezińska (UKS Bohun Toruń)

3. Zuzanna Jóźwiak i Aleksandra Wieczorek (obie AZS-AWF Poznań)

.................................................................................................................

5. Agata Czarkowska (Atena)

7. Ewa Zacharewicz (de La Salle)

8. Malwina Kołodziejczyk

9. Marta Oklińska

12. Laura Szmit (wszystkie Atena)

13. Barbara Wierzchowska (de La Salle)

Startowało 45 zawodniczek.



Chłopcy:

1. Adam Podralski (UKS Atena)

2. Rudolf Dapkuns (Łotwa)

3. Wojciech Polidowski (UKS Atena) i Kacper Haładuda (MKS Kusy Szczecin)

………………………………………………………………………….

7. Adam Jakubowski

8. Piotr Kaśków

13. Maksymilian Wąsowicz (wszyscy Atena)

Startowało 56 zawodników



Juniorzy młodsi (14-16 lat):

Dziewczęta:

1.Marta Mech

2.Julia Lidzbarska (obie UKS Atena Gdańsk)

3. Aleksandra Jeglińska (de la Salle) i Kinga Pijaczyńska (Polonia Leszno)

………………………………………………………………………………………

5. Katarzyna Winiarska

7. Zuzanna Bober

8. Marina Ogar

9. Joanna Toporska

10. Katarzyna Stawiarska

11. Alicja Kozłowska

12. Agnieszka Wierzchowska

15. Natalia Muklewicz (wszystkie UKS Atena)

Startowało 35 zawodniczek



Chlopcy:

1. Jan Zakrzewski (AZS-AWF Warszawa)

2. Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)

3. Jakub Cierluk i Patryk Martyniak (obaj UKS Atena Gdańsk)

........................................................

5. Mateusz Możejko

6. Adam Wiśniewski

7. Marcin Filiks

8. Kacper Seyfried

9. Mateusz Dołżycki

14. Michał Olbromski

15. Stanisław Krajewski

16. Piotr Borowiec (wszyscy UKS Atena Gdańsk)



Startowało 44 zawodników



W najbliższy weekend młodzi gdańszczanie uczestniczą w Europejskim Festiwalu szermierki w Poznaniu.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki