SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
W KUŹNI POD PATRONATEM MAGDALENY MROCZKIEWICZ !04.06.2014, 13:09
Wczoraj i dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się XI edycja „Gdańskiej Kuźni”, czyli Otwarte Mistrzostwa ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Patronem Sportowym zawodów jest Magdalena Mroczkiewicz – Koletsos, ps. sportowy „Mrówa”, wicemistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata we florecie, absolwentka GSF-u. Stąd zwyczaj, że najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymuje specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka". Tym razem pod nieobecność p. Magdy nagrody wręczali rodzice wybitnej florecistki – Państwo Gabriela i Andrzej Mroczkiewiczowie.

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej dziewcząt, na podium znalazło się sześć gdańszczanek z UKS Atena Gdańsk. W najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat) na 2 miejscu uplasowała się Alicja Szostakiewicz, na 3. Lidzbarska Julia (trenerz Konrad Pietrusiak) Wśród młodzików na 3 miejscu uplasowała się Alicja Zakrzewska (trener Longin Szmit). W kategorii dzieci drugie miejsce wywalczyła Oliwia Buczyło, na 3 zaś Marta Oklińska i Laura Szmit (trenerzy Filip Płocharski i Longin Szmit)

Dziś, podczas turnieju florecistów w najstarszej kategorii na trzecim miejscu uplasował się Adam Wiśniewski (trener Krzysztof Walka). Wśród młodzików pierwsze miejsce zajął Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski), brązowy medal wywalczył Marcin Filiks (trener Anna Lidzbarska oraz Konrad Pietrusiak). W kategorii dzieci na drugim stopniu podium stanął Adam Jakubowski (trener Radosław Glonek), tuż za nim na 3 miejscu uplasował się Piotr Kaśków (trener Filip Płocharski)

Niedzielne finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami. Dziś odbyło się pasowanie 42 uczniów ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Jacek Mielewczyk wraz z wychowawczyniami Moniką Kłos i Nawojką Łuczak oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – Longinem Szmitem, Michałem Jandą, Radosławem Glonkiem, Filipem Płocharskim. Oprawę artystyczną uroczystości przygotował zespół nauczycieli pod kierunkiem Alicji Walickiej: Jolanta Baran, Jacek Graczyk, Piotr Kowalczuk.

Łącznie w XI Gdańskiej Kuźni, wystartowało 255 młodych florecistek i florecistów.


Wyniki:





Dzieci (10-11 lat):
Dziewczęta:
1. Zofia Ban (UKS de La Salle)
2. Oliwia Buczyło
3. Marta Oklińska i Laura Szmit (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
1. ...................................................................................................................
6. Malwina Kołodziejczyk
11. Karolina Lewandowska
12. Alicja Kisielewska
13. Maja Szatarska(wszystkie Atena)

Startowało 51 zawodniczek.

Chłopcy:
1. Ryszard Chmielewski (KMS Kusy Szczecin)
2. Adam Jakubowski
3. Piotr Kaśków (obaj UKS Atena) i Maciej Frącek (Kolejarz Wrocław)
............................................................................
6. Adam Świerzyński
7. Maksymilian Wąsowicz
11. Mateusz Paczyński
12. Wojciech Suchodolski
13. Mateusz Kwiatkowski
14. Kacper Świątek
15. Wincent Leszczyński (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 47 zawodników



Młodzicy (12-13 lat):





Dziewczęta:
1. Karolina Niarowska (AZS AWF Warszawa)
2. Katarzyna Turkiewicz (Wrocławianie)
3. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk) i Alicja Zakrzewska (UKS Atena Gdańsk)
.................................................................................................................
10. Marcelina Lament
11. Katarzyna Winiarska


Startowało 40 zawodniczek.


Chłopcy:
1. Adam Podralski (UKS Atena)
2. Maciej Bem (AZS-AWF Poznań)
3. Marcin Filiks (UKS Atena) i Hubert Szymański (MKS Kusy Szczecin)
………………………………………………………………………….
5. Jakub Dołżycki
8. Stanisław Krajewski
12. Filip Bobras( UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 41 zawodników


Juniorzy młodsi (14-16 lat):
Dziewczęta:





1.Katarzyna Matysiak (Warta - Muszkieterowie Poznań)
2. Alicja Szostakiewicz
3. Julia Lidzbarska (obie UKS Atena Gdańsk) i Oliwia Szabelska (UKS de La Salle Gdańsk)
………………………………………………………………………………………
5. Joanna Toporska
6. Patrycja Rudzińska
9. Marta Mech
11. Natalia Muklewicz
13. Agnieszka Wierzchowska (wszystkie UKS Atena)

Startowały 44 zawodniczki

Chlopcy:
1. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
2. Michał Koślicki (AZS UKW Bydgoszcz)
3. Adam Wiśniewski ( UKS Atena Gdańsk) i Tomasz Stróżyński (AZS UKW Bydgoszcz)
........................................................
5. Jakub Cierluk
6. Piotr Borowiec
7. Wiktor Olszewski
8. Mikołaj Rudnicki
12. Mateusz Dołżycki
13. Mateusz Możejko
14. Michał Olbromski
15. Michał Szewczyk
16. Bartosz Goc (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 31 zawodników



W najbliższy weekend młodzi gdańszczanie uczestniczą w Europejskim Festiwalu szermierki w Poznaniu.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki