SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk

AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma

AKTUALNOŚCI
1-SZE W KARIERZE BUZDYGANY HANNY ŁYCZBIŃSKIEJ I PAWŁA KAWIECKIEGO05.01.2014, 21:32
Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XX Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Rosji, Turcji i Grecji. We florecie kobiet zwyciężyła Hanna Łyczbińska, która w finale pokonała swoją siostrę – Martę (obie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) , a wśród panów triumfował Paweł Kawiecki (Sietom ). Dla obojga zwycięzców były to pierwsze zdobyte buzdygany w karierze.
Gdański turniej jest także zaliczany do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do lat 23).

Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały: Hanna Łyczbińska - Magdalena Knop 15:9, Marta Łyczbińska (wszystkie Sietom) – Małgorzata Susfał (D’artagnan Warszawa) 15:9, Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:11, Karolina Chlewińska (Sietom) – Irina Elesina (Rosja) 15:13

15. Anna Rybicka
16. Natalia Gołębiowska (wszystkie Sietom)

Startowało 63 zawodniczek.

Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały: Paweł Kawiecki (Sietom) – Kirił Żukov 15:6, Paweł Borontov (obaj Rosja) – Paweł Osmański (Sietom) 15:11, Paweł Szumielewicz (KSz Wrocławianie) – Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) 15:11, Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań) - Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) 15:14

12. Michał Siess
13. Krystian Gryglewski (wszyscy Sietom)

Startowało 83 zawodników

Następne zawody PP we florecie odbędą się 8 marca w Gdańsku (panie) oraz we Wrocławiu (panowie).