SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
SREBRO FLORECISTÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY.25.06.2013, 08:24
Znakomicie spisała się drużyna polskich florecistów w drużynowym turnieju Mistrzostw Europy rozgrywanym w Zagrzebiu. Polacy w składzie: Radosław Glonek, Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS; trener Stanisław Szymański), Michał Majewski oraz Leszek Rajski dotarli aż do finału, w którym ulegli Niemcom 34:45. Wcześniej Polacy pokonali Włochów 45:40, w półfinale Brytyjczyków 45:43.
Florecistki ukończyły drużynowe zmagania na 5 miejscu włączać w ostatnich meczach bez rezerwowej, gdyż Hanna Łyczbińska w meczu z Węgierkami odniosła kontuzję.
Obecnie obie reprezentacje maja krótką przerwę w treningach, po której rozpoczną przygotowania do sierpniowych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

WYNIKI:
Floret kobiet indywidualnie:
Ćwierćfinały:
Elisa Di Francisca - Arianna Errigo (obie Włochy) 15:5
Ysaora Thibus (Francja) - Benedetta Durando (Włochy) 15:7
Diana Jakowlewa (Rosja) - Edina Knapek (Węgry) 15:9
Carolin Gołubicki (Niemcy) - Carolina Erba (Włochy) 15:11

Półfinały:
Di Francisca - Thibus 15:12
Jakowlewa - Gołubicki 13:12

Finał:
Di Francisca - Jakowlewa 15:7

Kolejność:
1 Elisa Di Francisca (Włochy)
2 Diana Jakowlewa (Rosja)
3 Carolin Gołubicki (Niemcy)
3 Ysaora Thibus (Francja)
5 Arianna Errigo (Włochy)
6 Carolina Erba (Włochy)
7 Benedetta Durando (Włochy)
8 Edina Knapek (Węgry)
----------------------------------------
12 Martyna Synoradzka (Polska)
19 Małgorzata Wojtkowiak (Polska)
20 Hanna Łyczbińska (Polska)
28 Karolina Chlewińska (Polska)

Startowały 42 zawodniczki.

Walki Polek
1/16
Martyna Synoradzka - Sophie Troiano (Wielka Brytania) 15:5
Małgorzata Wojtkowiak - Gabriella Varga (Węgry) 13:15
Hanna Łyczbińska - Katalin Varga (Węgry) 14:15
Karolina Chlewińska - Benedetta Durando (Włochy) 10:11 w doliczonej minucie

1/8
Martyna Synoradzka - Ysaora Thibus (Francja) 12:15

Floret kobiet drużynowo:
Ćwierćfinały:
Włochy - Rumunia 45:21
Węgry - Polska 20:9
Francja Niemcy 45:25
Rosja - Ukraina 45:35

Półfinały:
Włochy - Węgry 45:18
Francja - Rosja 45:42

O 3 miejsce:
Węgry - Rosja 45:37

Finał:
Włochy - Francja 45:30

Kolejność:
1 Włochy
2 Francja
3 Węgry
4 Rosja
5 Polska
6 Ukraina
7 Niemcy
8 Rumunia

Startowało 8 drużyn.

Mecze Polek
o miejsca 5-8
Polska - Rumunia 45:16

O miejsce 5
Polska - Ukraina 45:30
…………………………………………………………………………………………………………………………………….
Floret mężczyzn indywidualnie:
Ćwierćfinały:
Aleksiej Czeremisinow (Rosja) - Valerio Aspromonte (Włochy) 15:8
James-Andrew Davis (Wielka Brytania) - Siergiej Byk (Białoruś) 15:13
Peter Joppich (Niemcy) - Richard Kruse (Wielka Brytania) 15:12
Andrea Baldini (Włochy) - Aleksiej Chowański (Rosja) 15:12

Półfinały:
Czeremisinow - Davis 15:8
Joppich - Baldini 15:11

Finał:
Joppich - Czeremisinow 15:11

Kolejność:
1 Peter Joppich (Niemcy)
2 Aleksiej Czeremisinow (Rosja)
3 James-Andrew Davis (Wielka Brytania)
3 Andrea Baldini (Włochy)
5 Aleksiej Chowański (Rosja)
6 Richard Kruse (Wielka Brytania)
7 Valerio Aspromonte (Włochy)
8 Siergiej Byk (Białoruś)
--------------------------------
18 Leszek Rajski (Polska)
24 Michał Majewski (Polska)
25 Paweł Kawiecki (Polska)
30 Radosław Glonek (Polska)

Startowało 71 zawodników.

Walki Polaków
1/32
Leszek Rajski - zwolniony
Michał Majewski - Alvaro Noite (Portugalia) 15:1
Paweł Kawiecki - Patrick Jorgensen (Dania) 15:10
Radosław Glonek - Lorenzo Mazza (Węgry) 15:9

1/16
Leszek Rajski - Valerio Aspromonte (Włochy) 11:15
Michał Majewski - James-Andrew Davis (Wielka Brytania) 10:15
Paweł Kawiecki - Aleksiej Chowański (Rosja) 9:15
Radosław Glonek - Erwann Le Pechoux (Francja) 7:15

Floret mężczyzn drużynowo:
Ćwierćfinały:
Polska - Włochy 45:40
Wielka Brytania - Francja 45:37
Niemcy - Węgry 45:37
Rosja - Czechy 45:30

Półfinały:
Polska - Wielka Brytania 45:43
Niemcy - Rosja 45:39

O 3 miejsce:
Wielka Brytania - Rosja 45:33

Finał:
Niemcy - Polska 45:34

Kolejność:
1 Niemcy
2 Polska
3 Wielka Brytania
4 Rosja
5 Francja
6 Czechy
7 Włochy
8 Węgry

Startowało 15 drużyn.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki