SIETOM AZS-AWFiF Gdańsk


AKTUALNOŚCI PUCHAR POLSKI SIETOM TOUR GALERIA ZDJĘĆ SYLWETKI SZERMIERKA - ZASADY RANKINGI KALENDARZ GDZIE MOŻNA TRENOWAĆ KONTAKT LINKI

Gdańsk

AM-Studio

Europarts

Forma


AKTUALNOŚCI
W GDAŃSKIEJ KUŹNI 1 ZWYCIĘSTWO I 9 RAZY PODIUM!26.05.2013, 21:08
Wczoraj i dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się X edycja „Gdańskiej Kuźni”, czyli Otwarte Mistrzostwa ZKPiG 26 w Gdańsku we florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Patronem Sportowym zawodów jest Magdalena Mroczkiewicz – Koletsos,PS. Sportowy „Mrówa”. Stąd zwyczaj, że najwyżej sklasyfikowany uczeń ZKPiG w każdym z turniejów otrzymuje specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka".

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej chłopców, na podium znalazło się troje gdańszczan z UKS Atena Gdańsk. W najstarszej kategorii wiekowej (14-16 lat) na 2 miejscu uplasował się Tomasz Naruszewicz, a na 3. Wiktor Olszewski (trenerzy Katarzyna Zakrzewska , Adam Kaszubowski i Andrzej Witkowski) , a wśród młodzików Marcel Druszkowski zajął 3 miejsce (trener Krzysztof Walka).

Dziś, podczas turnieju florecistek gdańszczanki absolutną dominację pokazały w kategorii junior młodszy, w której zajęły całe podium . W tej właśnie kategorii (tak jak przed rokiem) wygrała Anna Szymczak (UKS Atena, trener Adam Kaszubowski) pokonując w finale Martę Mech (UKS Atena – trener Konrad Pietrusiak). Na trzecich miejscach uplasowały się Anna Jereczek i Sara Żelechowska (UKS Atena, trener Adam Kaszubowski). Ponadto drugie miejsce wśród młodziczek zajęła Alicja Kozłowska (Atena; trener Anna Sobczak) a 3. Anna Borkowska (UKS de La Salle ; trener Jarosław Mojski). Na 3 miejscu wśród dzieci zawody ukończyła Alicja Zakrzewska (UKS Atena ; trener Longin Szmit).

Niedzielne finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami. Dziś odbyło się pasowanie 27 uczniów ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Jacek Mielewczyk wraz z wychowawcą Joanną Domską oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – Longinem Szmitem, Andrzejem Witkowskim oraz Alicją Walicką i Jackiem Graczykiem .

Łącznie w X Gdańskiej Kuźni, wystartowało 257 młodych florecistek i florecistów.


Wyniki:

Dzieci (10-11 lat):
Dziewczęta:
1. Maja Sobczak- Domańska (MKS Kusy Szczecin)
2. Natalia Kostera (AZS-AWF Warszawa)
3. Alicja Zakrzewska (UKS Atena Gdańsk) i Zuzanna Wywiał (KSz Wrocławianie)
1. ...................................................................................................................
7. Olga Patoka
8. Agata Czarkowska
10. Marta Pluta
12. Laura Szmit
15. Oliwia Żelechowska
16. Marianna Kołodziejczyk (wszystkie Atena)

Startowało 37 zawodniczek.

Chłopcy:
1. Szymon Mlicki (UKS MDK 5 Bydgoszcz)
2. Kacper Haładuda
3. Alex Kaszycki (obaj KMS Kusy Szczecin) i Filip Koguc (UKS MDK 5 Bydgoszcz)
............................................................................
8. Rafał Janczukiewicz
9. Adam Podralski
11. Paweł Borowiec
12. Mikołaj Wasilewski
14. Miłosz Skrzypkowski
15. Filip Bobras
16. Filip Mech (wszyscy UKS Atena Gdańsk)





Startowało 51 zawodników



Młodzicy (12-13 lat):
Dziewczęta:
1. Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań)
2. Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk)
3. Anna Borkowska (UKS de La Salle Gdańsk) i Julia Michniewicz (Warta Muszkieterowie Poznań)
.................................................................................................................
5. Agnieszka Wierzchowska
13. Julia Janik
15. Zofia Kseniak (wszystkie Atena)

Startowały 43 zawodniczki.


Chłopcy:
1. Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław)
2. Maciej Bem (AZS-AWF Poznań)
3. Michał Chtioui (Budowlani Toruń) i Marcel Druszkowski (UKS Atena Gdańsk)
………………………………………………………………………….
8. Patryk Martyniak
9. Jakub Cierluk
14. Bartosz Goc
15. Krzysztof Karpowicz (wszyscy UKS Atena Gdańsk)
16. Jakub Dołzycki (UKS de La Salle Gdańsk)





Startowało 51 zawodników


Juniorzy młodsi (14-16 lat):
Dziewczęta:
1.Anna Szymczak
2. Marta Mech
3. Anna Jereczek i Sara Żelechowska (wszystkie Atena)
………………………………………………………………………………………
5. Alicja Szostakiewicz
6. Joanna Toporska
8. Zuzanna Bober
10. Marianna Jankowska
11. Julia Lidzbarska
12. Natalia Muklewicz
13. Patrycja Rudzińska
14. Wiktoria Szewczyk (wszystkie Atena)

Startowało 29 zawodniczek

Chlopcy:
1. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa)
2. Tomasz Naruszewicz
3. Wiktor Olszewski (obaj UKS Atena Gdańsk) i Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
........................................................
7. Jędrzej Krukowski
12. Łukasz Pilszak (obaj Atena Gdańsk)





Startowało 46 zawodników



W najbliższy weekend młodzi gdańszczanie uczestniczą w Europejskim Festiwalu szermierki w Poznaniu.
DRUKUJ ARTYKUŁ
Sietom
Energa
Dwór Artusa
trójmiasto.pl
Żyć z Pompą
Gaworek
GSF
« POWRÓT DO SPISU AKTUALNOŚCI
copyright 2019 SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Sebastian Berenc, Marcin Kazieczko i Czarek Rybicki